Ściana działowa - ceramika vs bloczki gipsowe

« Powrót do grupy: Stawiamy ściany

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
◂  1 2

5 sierpnia 2019, 10:24

Zgadzam sie: good 0 bad

Najlepiej chyba stawiać ścianki działowe z regipsów na stelażu aluminiowym. Jak ktoś się uprze to zrobi ścianę murowaną, ale wtedy jest więcej zabawy. I trzeba pamiętać o prostym wytyczeniu ściany. Żyłka murarska się wtedy przyda. Z płytami G-K jest łatwiej to postawić i w razie błędu jest większe pole do poprawek.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

27 sierpnia 2019, 06:20

Zgadzam sie: good 0 bad

Jeśli nie mamy jeszcze wykończonej podłogi, to moim skromnym zdaniem płyta gipsowa nie ma żadnego sensu. Jedyny argument "za" to ewentualnie cena. Natomiast funkcjonalnie zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie ściana murowana. Porotherm 11,5 cm zapewnia taką izolacyjność akustyczną co płyta GK z matami akustycznymi. Dodatkowo spokojnie można taką ścianę obciążać poprzez wieszanie tam np. szafek. Na płycie gipsowej wieszanie czegokolwiek cięższego niż niewielki telewizor może się skończyć pęknięciami płyt albo skrzywieniem profilu i odkształceniem ściany. Tak więc przy domu/mieszkaniu w stanie deweloperskim wymurowanie ścian działowych z ceramiki będzie po prostu najbardziej racjonalną opcją.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

26 września 2019, 06:05

Zgadzam sie: good 0 bad

Również uważam, że ścianka gipsowa to marny wybór. Jeśli ktoś potrzebuje tylko zasłonić część pokoju to jeszcze OK, ale jeżeli ma to też przy okazji trochę wyciszać przestrzeń i umożliwić zawieszenie czegokolwiek (półki, telewizora) to nawet i Porotherm 8 cm wystarczy, a funkcjonalnie będzie i tak lepiej niż płyta gipsowa.

Zgłoś | Cytuj | Link

31 października 2019, 07:54

Zgadzam sie: good 0 bad

Ściany działowe muszą też mieć możliwość obciążania - np. półkami. U mnie na ściance działowej z Porothermu wisi tak naprawdę cały zestaw szafek, na których stoi telewizor, szafka na książki czy jakaś inna elektronika. Przy płycie GK nie byłoby to możliwe, bo cały zestaw szafek waży pewnie ze 150 kilogramów.

Zgłoś | Cytuj | Link

14 listopada 2019, 11:04

Zgadzam sie: good 0 bad

A co ze ściankami działowymi w sanitariatach ? ja własnie podjąłem współpracę z firmą http://sanipol.pl/. Firma oferuje systemy ścianek działowych do sanitariatów i cian działowych do pomieszczeń fizjo- i fizykoterapii.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

29 kwietnia 2020, 22:49

Zgadzam sie: good 0 bad

Ściany działowe w łazienkach i toaletach powinny być odpowiednio grube, żeby dało się zrobić jakieś podkucia na potrzeby instalacji. Tak więc ściana 8 cm nie ma specjalnie dużo sensu. Porotherm 11,5 cm - to już wydaje się być bardziej optymalna opcja.

Zgłoś | Cytuj | Link

10 maja 2022, 06:30

Zgadzam sie: good 0 bad

masz racje, sciany działowe w łazience powinny być odpowiednio grube ale z drugiej strony tez nie kazdy budynek ma takie mozliwosci


________________
https://www.bahco.pl/sklep-z-tapetami/

Zgłoś | Cytuj | Link

31 maja 2022, 17:38

Zgadzam sie: good 0 bad

Szanowni Państwo,
dobrym rozwiązaniem jest wykonanie ścianek działowych opartych na konstrukcji z profili oraz płyt gipsowo-kartonowych. Dzięki temu, szybko otrzymamy równą i gładką powierzchnię. Do skutecznego spoinowania łączeń między płytami rekomenduję wybór elastycznej masy Śnieżka Acryl-Putz® MS30. Masa dzięki swoim właściwościom skutecznie niweluje napięcia wynikające z łączenia ze sobą dwóch płaszczyzn. Jest odporna na skurcz i pękanie.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
◂  1 2


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19418 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 192

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >