TRUDNA SPRAWA.Proszę o pomoc!

« Powrót do grupy: Robimy fundament

2 maja 2007, 19:13

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam Szanownych Forumowiczów. To jest mój pierwszy post, więc z góry przepraszam za ewentualne błędy.
Po złożeniu wniosku o pozwolenie na budowę urzędniczka powiedziała mi, że nie da mi pozwolenia dopóki nie znajdę właściciela rur biegnących na mojej działce i kolidujących z miejscem budowy domu. Dała mi na wyjaśnienia 7 dni. Z moich informacji (potwierdzionych przez Archiwum Państwowe w Poznaniu) wynika, że Spółdzielnia Rolna (dawniej PGR) - właściciel kotłowni i pewnie rur ciepłowniczych i do wody - zakończyła działalność 10 lat temu. Na mapach geodezyjnych te rury są oznaczone jako NIECZYNNE i faktycznie już ponad 10 lat nie są używane. Właściciele już nie kotłowni, ale terenów na których stała oczywiście przez lata zmieniali się, a rury zostały! Jako ciekawostkę jeszcze powiem, że rury przebiegają przez trzy działki z czego właściciel jednej w zeszłym roku uzyskał pozwolenie na budowę i właśnie kopie dół pod fundamenty. Wcześniej oczywiście usunął przeszkadzające mu żelastwo.
Szukałem już w wielu miejscach łącznie z przeglądaniem (mam nadzieję dokładnym) Forum Muratordom i nie wiem jak sobie dać radę. Dodam jeszcze, że mam już zamówione ekipy do budowy - co jak wiadomo Forumowiczom - nie jest łatwe, pomijam inne problemy np. materiały budowlane itd...
PROSZę O POMOC.

Załamany :cry:

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

8 maja 2007, 19:00

Zgadzam sie: good 0 bad

Jeżeli masz notarialny akt własności działki, to wszystko co się na niej znajduje jest twoją własnością i możesz zrobić z tym co chcesz - urzednik nie ma nic do tego. Poproś urzędniczkę o podstawę prawną jej decyzji - na piśmie.

BAZA DORADZTWA BUDOWLANEGO BDB

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

9 maja 2007, 15:17

Zgadzam sie: good 0 bad

Dziękuję. Spytam o to urzędniczkę. Bardzo chciałbym aby tak było jak mówisz. Tylko trochę się obawiam, żeby nie było tak jak jest np. z wycinką drzew - mimo, że roślina znajduje się na mojej ziemi to i tak muszę "spytać" o pozwolenie. (oczywiście w zależności od grubości i ilości lat).

Jeszcze raz dziekuje.

Zgłoś | Cytuj | Link

18 grudnia 2023, 04:37

Zgadzam sie: good 0 bad

It is my earnest hope that you will continue to provide me with content of this like because I believe your essay to be really comprehensive and engaging overall. trap the cat

Zgłoś | Cytuj | Link

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • izolacja fundamentow Liczba postów: 82 Grupa: Robimy fund... Jeżeli szukacie sprawdzonej firmy, która zajmuje się izolacją natryskową pianką poliuretynową, to polecam Wam sprawdzic stronę http://www.izolacje-polimocznikow...
  • płyta fundamentowa Liczba postów: 35 Grupa: Robimy fund... Cena/jakość/nakład pracy - najkorzystniej u nas bloczek zalewowy, ława jak w projekcie 35x70 i 4 warstwy bloczka. W projekcie miałem 2.8t stali w monolicie ale...
  • POMPY CIEPŁA Liczba postów: 124 Grupa: Robimy fund... Jak potrzebne są nowoczesne rozwiązania to najlepiej zlecić to specjalistom bo oni wiedzą jak dobrać i wykonać wydajne instalacje. Jeśli stawiasz na fotowoltaik...
  • Praca w Niemczech - rekrutacja Liczba postów: 21 Grupa: Robimy fund... Praca w Niemczech to bardzo opłacalny interes. Trzeba tylko znaleźć odpowiednią ofertę. W tym z pewnością pomoże Wam wiedza, którą znajdziecie w poradniku na st...
  • Fundamenty a badania geofizyczne Liczba postów: 7 Grupa: Robimy fund... Odziedziczyłem działkę po dziadkach i chcę zbudować dom ale zanim ruszę z robotą potrzebuję porady. Czy zanim zaczną wylewać fundamenty powinienem zlecić badani...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19320 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 154

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >