Z czego ściany?

« Powrót do grupy: Stawiamy ściany

Stron: 4 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4  ▸

5 marca 2009, 14:04

Zgadzam sie: good 0 bad

Sprawdzone rozwiązanie to ściany wybudowane z Ytonga i/lub Silki. Mają bardzo dobre parametry termiczne, wytrzymałościowe i są trwałe.
Polecam zapoznanie z bezpłatnym programem Xella Ekspert Budowy, dla Inwestorów zainteresowanych budową w technologii Ytong, Silka lub w Systemie 20cm (Ytong+Silka).
To nic nie kosztuje, a można otrzymać potrzebne informacje, a także Kupon Rabatowy na zakup bloczków Silka i/lub Ytong.
Więcej na www.ilifo.pl

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

11 marca 2009, 03:52

Zgadzam sie: good 0 bad

Informacje pozostaną zawsze informacjami. Moim zdaniem nic nie zastąpi wiedzy praktycznej i doświadczenia.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

11 marca 2009, 12:38

Zgadzam sie: good 0 bad

Rzetelna informacja o systemie Silka i Ytong, jego możliwościach i parametrach będzie zawsze Inwestorowi potrzebna. Zarówno przed podjęciem decyzji o wyborze technologii murowej jak i w późniejszym czasie, w trakcie realizacji. Pomaga rozwiać ewentualne wątpliwości czy znaleźć rozwiązania obniżające koszty. Oczywiste jest także, że dobry praktyk ściany w tej technologii doskonale wykona i także będzie mógł w procesie budowy podpowiedzieć jakie ma sprawdzone rozwiązania.

Program Xella Ekspert Budowy zapewnia bezpłatnie informacje o systemach Silka i Ytong, jak również Kupon Rabatowy dla Inwestorów zainteresowanych zakupem materiałów Silka i Ytong.

Zgłoś | Cytuj | Link

11 marca 2009, 23:59

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam,
my budowalismy dom metodagospodarczą czyli sami. Z pustaka żużlowego bo był tani + normalna zaprawa i jedziemy, tylko że to zabiera dużo czasu a za samo pstawienie budynku zapłacisz mniej niż za wykończenie go. Jełsi chodzi o systemy to nie wim jak to się nazyw ale kolega ze swoim bartem stawiali budynek z klocków styropianowych pustych środku po ułozeniu odpowiedniej ilości warstw srodek zalewa sie betonem, wyszło całkiem całkiem.
Pozdrawiam

Zgłoś | Cytuj | Link

12 marca 2009, 01:06

Zgadzam sie: good 0 bad

...dla tych których "całkiem,całkiem" nie satysfakcjonuje - Ytong,Silka lub połączenie tych systemów. Więcej na www.ilifo.pl

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

23 maja 2009, 13:23

Zgadzam sie: good 0 bad

no, ten system raczej jest lepszy niż Ytong napewno szybszy i ścian już nie trzeba docieplać raczej wolałbym coś takiego niż ytong 24 + 10 styropianu.

pzdr.

Zgłoś | Cytuj | Link

23 maja 2009, 17:11

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam,
jeśli Inwestor jest zainteresowany ścianą dwuwarstwową, to polecałbym ścianę nośną z Silki, np. Silka E18, kl. 15 + wartwa termoizolacji. Przy dociepleniu wełną mineralną gr. 15 cm, otrzymujemy współczynnik U [W/(m2K)]=0,25. W przypadku Ytonga to znakomicie sprawdza się on, także ekonomicznie, jako ściana jednowarstwowa, np. gr. 36,5 lub 40 cm. Do tego oferta systemowa obejmuje gotowe nadproża, elementy docieplenia wieńca, kształtki U i stropy, mogące znaleźć zastoswoanie zarówno na ścianach z Ytonga, jak i z Silki.

Zgłoś | Cytuj | Link

5 listopada 2013, 11:37

Zgadzam sie: good 0 bad

nie znam się na tym kompletnie, ale widziałam ostatnio, że mój mąż (zapalony budowlaniec) siedzi i ostro śledzi bloga http://www.mgprojekt.com.pl/blog/porownanie-materialow-budow lanych#axzz2jlTdXATP

Zgłoś | Cytuj | Link

7 grudnia 2013, 11:47

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik Xella Ekspert Budowy napisał: W przypadku Ytonga to znakomicie sprawdza
się on, także ekonomicznie, jako ściana jednowarstwowa,
np. gr. 36,5 lub 40 cm.


To tylko pozór, że się znakomicie sprawdza - z betonem zawsze jest "stres" przy wykonaniu, bo strasznie szybko absorbuje wilgoć i potem trzeba masę czasu i energii, żeby to osuszyć. Zdecydowanie łatwiej i bezpieczniej jest budować dom z pustaków ceramicznych - cenowo wyjdzie baardzo podobnie, szczególnie jak policzyć tańsze wykonawstwo niż w przypadku betonu. U mnie ściana jednowarstwowa z Porothermu na ciepłej zaprawie i porządnym tynku ma U na poziomie 0,25!

Zgłoś | Cytuj | Link

12 stycznia 2014, 11:22

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja mam dom z Porothermu a garaż wolnostojący z bloczków betonowych. Wszystko budowałem własnymi (i rodziny) ręcami, więc mam dobrą skalę porównawczą. I mogę powiedzieć, że zdecydowanie łatwiej budować z ceramiki a sam materiał rzeczywiście jest łatwiejszy w obróbce. Powiem tak - mieliśmy robić w garażu dwa okienka, ale po kilkukrotnych próbach docinki bloczków odpuściliśmy. Kruszyło się to strasznie i po prostu trafił nas szlag - zamiast okien są dwa "lufty" pod dachem - na wysokość dwóch bloczków. Przy porothermie docinka była prosta - najlepiej piłą stołową, ale jakby się uprzeć to da się to też zrobić szlifierką kątową!

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 4 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Budowa domu-koszty Liczba postów: 204 Grupa: Stawiamy śc... Zapewnienie odpowiedniej temperatury w budynku to podstawa komfortu, a wełna szklana doskonale sprawdza się w tej roli. Latem chroni wnętrza przed nadmiernym na...
  • Jakie pustaki? Liczba postów: 132 Grupa: Stawiamy śc... Jeśli planujecie budowę i szukacie solidnych materiałów, warto sprawdzić ofertę Leier. Znajdziecie tam pustaki idealne do wznoszenia ścian zewnętrznych z dociep...
  • Rozbiórki Liczba postów: 109 Grupa: Stawiamy śc... A propos takich czynności jak skup złomu to warto pamiętać, że dobrze jest zezłomować starą niepotrzebną pralkę czy z gospodarstwa rolnego pług itd.
  • Deska elewacyjna- Imitacja drewna Liczba postów: 27 Grupa: Stawiamy śc... Potrafi to wygladać naprawdę dobrze.
  • ankrowanie ścian - co to i za ile? Liczba postów: 11 Grupa: Stawiamy śc... Ankrowanie ścian to technika wzmacniania lub stabilizowania ścian, najczęściej stosowana w budownictwie lub przy pracach związanych z remontami i zabezpieczanie...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19444 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 428

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >