Z czego zrobić ściankę działową?

« Powrót do grupy: Stawiamy ściany

Stron: 14 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  5 6 7 8 9  ▸  ▸▸

3 sierpnia 2016, 11:01

Zgadzam sie: good 0 bad

@galeon - właśnie jestem po porannej pracy. Faktycznie, 60 Sekund bardzo szybko schnie - nie liczyłem z zegarkiem w ręku, ale jest dobrze. ;) Bardzo wygodnie sie go używa, a sztywność robi wrażenie. Coś czuję, że w firmie się na niego przerzucimy. ;)

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

5 sierpnia 2016, 09:58

Zgadzam sie: good 0 bad

@Masterpiece dzięki za informacje. Jest to jakaś idea. A jak z ceną i wydajnością? Czy pisali coś o sile klejenia?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

8 sierpnia 2016, 03:10

Zgadzam sie: good 0 bad

coraz częściej wybierane są ścianki działowe z aluminium, według mnie to bardzo dobre rozwiązanie, takie ścianki robi http://www.alumex.pl/oferta.html

Zgłoś | Cytuj | Link

8 sierpnia 2016, 09:13

Zgadzam sie: good 0 bad

@Galeon w tubce masz 40 mb pianokleju. Przyznam, że nie wiem, jaki był jego koszt, bo kupował szef, ale strzelam, że coś koło 20 zł za tubkę. O sile klejenia pisali, że w przypadku betonowego podłoża wynosi 500 kg na dm2.

Zgłoś | Cytuj | Link

9 sierpnia 2016, 11:17

Zgadzam sie: good 0 bad

Dzięki za info. Masz jeszcze jakieś tipy do używania tego kleju? Gruntowałeś ścianę przed przyklejeniem płyty?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

10 sierpnia 2016, 11:21

Zgadzam sie: good 0 bad

Nie - nie używałem gruntu, gdyż nawet na stronie informują, że nie jest potrzebny. A faktycznie wszystko ładnie złapało. Na pewno musisz zadbać o to, by płyta była gładka, więc jeśli trzeba ją przeszlifować - zrób to. Później wystarczy pojechac z klejem niedaleko krawędzi oraz "zygzakiem" w środku i powinno bez problemu chwycić. :)

Zgłoś | Cytuj | Link

18 sierpnia 2016, 22:43

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja mam w domu jedną ściankę z płyty gk i więcej nie chcę :) Bardzo słaba akustyka, brak możliwości obciążenia ściany w dowolnym miejscu to dla mnie minusy, które dyskwalifikują ten produkt jako pełnowartościowa ścianka działowa. Zdecydowanie wolałbym mieć litą ścianę np. z Porothermu - poprawa akustyki jest radykalna (+ ok. 25 db), możliwość wkręcenia stabilnych kołków 60mm to też dla mnie spory plus. Działówki z płyt GK polecałbym w sumie tylko w sytuacji, kiedy ktoś dostawia ściankę w już wykończonym mieszkaniu/domu. Inaczej naprawdę lepiej wykorzystać Porotherm 8 cm albo silikaty.

Zgłoś | Cytuj | Link

23 września 2016, 11:00

Zgadzam sie: good 0 bad

@up przecież nikt nie używa płyt gk w całym domu. Rozumiem, że ścianki mogą stwarzać problemy akustyczne czy ograniczać możliwości wieszania, no ale na to mogłeś wpaść jeszcze przed jej robieniem. :P
Ja układam płyty gk na ścianach murowanych, głównie na wyrównania. Klejenie pianoklejem daje im stabilność. A jeśli chcesz przywiesić np. szafkę to kupujesz długie kołki i wszystko gra.

Zgłoś | Cytuj | Link

29 września 2016, 08:41

Zgadzam sie: good 0 bad

Zaznaczyłbym, że bardzo istotną częścią montażu takiej ściany działowej są kotwy, śruby, wkręty i inne artykuły montazowe, które zdecydowanie pomogą w jej odpowiednim zamocowaniu. Sam korzystałem z tych kupionych u www.srubywkrety.pl, także mogę zdecydowanie polecić, bo nie jest to tak banalna sprawa jak się z pozoru wydaje, przynajmniej dla mnie.

Zgłoś | Cytuj | Link

4 października 2016, 03:10

Zgadzam sie: good 0 bad

Zdecydowanie jednym z rozwiązań jest wykorzystanie gotowych scian działowych kartonowo gipsowych. U mnie takie rozwiązanie jak najbardziej się sprawdziło - kupiłem ściane działową tu - http://www.rigips.pl/472,a,sciana-dzialowa.htm a później samemu zamontowałem na specjalnie przystosowanych do teog metalowych konstrukcjach.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 14 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  5 6 7 8 9  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Jakie kupić narzędzia? Liczba postów: 4959 Grupa: Stawiamy śc... Decydując się na zakup narzędzi i maszyn budowlanych, warto postawić na sprawdzonego dostawcę, jakim jest firma https://tarwis.pl/ . Ich oferta to nie tylko sz...
  • Farba antygrafitti do elewacji Liczba postów: 3 Grupa: Stawiamy śc... czy używaliście takiej https://farbyspecjalistyczne.pl/kategori a-produktu/beton-sciany-elewacje/antygra ffiti/ farby antygrafitti do elewacji budynku? Czy faktyc...
  • Beton architektoniczny Liczba postów: 30 Grupa: Stawiamy śc... Szanowni Państwo, Fasada wykonana z płytek klinkierowych z kolekcji Dream House lub Old Castle sprawi, że dom będzie wyglądał estetycznie, a ściany będą udekoro...
  • Jak sprawdzić gazobeton? Liczba postów: 4 Grupa: Stawiamy śc... Niestety aż tak ja się niestety na tych sprawach nie znam ale jestem zdania, że bardzo ważną kwestią jest to aby wiedzieć czy np. domy gotowe są akurat dla nas....
  • Fototapety i inne. Liczba postów: 1201 Grupa: Stawiamy śc... Decydując się na współprace ze specjalistami nie marnujecie swojego czasu oraz pieniędzy. Jeżeli szukacie inspiracji do aranżacji Waszych wnętrz, to zdecydowani...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19353 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 332

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >