energooszczędność = trzymanie ciepła

« Powrót do grupy: Ekologiczny i energooszczędny dom

5 lipca 2024, 10:44

Zgadzam sie: good 0 bad

Dzień dobry!
Trochę pewnie upraszczam temat, ale tak mi się nasunęło... Praktycznie zawsze, kiedy mówi się o energooszczędności domu, podkreśla się znaczenie termoizolacji i trzymania ciepła. Wiadomo, rachunki za ogrzewanie będą niższe.

Ale co z oszczędzaniem energii - już bardziej elektrycznej - latem i w inne gorące dni? Przecież klimatyzacja i inne systemy chłodzenia też potrzebują energii do działania. W tym kontekście najczęściej wspomina się o PV i innych OZE.
A może są jakieś rozwiązania stricte konstrukcyjne i budowlane, dzięki którym kiedy jest gorąco na zewnątrz, w środku nadal panuje przyjemny chłodek?!?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

25 lipca 2024, 09:10

Zgadzam sie: good 0 bad

Wbrew pozorom jest na to bardzo proste rozwiązanie opracowane przez Schuco. Mowa tutaj o systemach wentylacji zintegrowanych z oknami aluminiowymi lub PVC o świetnych parametrach termoizolacyjnych. Na przykład system Schüco VentoAir działa tylko wtedy, gdy jest to konieczne, dzięki czemu pozwala jednocześnie oszczędzać energię. W ten sposób można znacznie obniżyć jej straty w porównaniu z tradycyjnym systemem wentylacji. My korzystaliśmy z doradztwa firmy Marsel z Goleniowa. Idealnie dobrali system do naszych potrzeb.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Montaż klimatyzacji Kraków Liczba postów: 4 Grupa: Ekologiczny... polecam Klimaprofi – bardzo pomocni na każdym etapie, od wyboru urządzenia po sam montaż. Co najważniejsze, szybko odpowiadają na wszelkie pytania i można liczy...
  • Klimatyzacja w mieszkaniu – jaki mamy wybór, o czy... Liczba postów: 14 Grupa: Ekologiczny... Szukając firmy do montażu klimatyzacji, trafiłem na Klimaprofi. Bardzo sprawna obsługa, terminowa realizacja, a efekty są świetne. Polecam każdemu, kto szuka sp...
  • dom energooszczedny Liczba postów: 296 Grupa: Ekologiczny... warto skorzystać z dotacji jeśli jest taka możliwość _____________________________________ s ztuczne kwiaty jak żywe na cmentarz
  • pompa ciepła Liczba postów: 198 Grupa: Ekologiczny... Pompa próżniowa i pompa jonowa. Czy wiecie, które firmy oferują taki asortyment? Zależy mi na fachowym doradztwie. Jakiś czas temu znalazłam w Internecie firmę....
  • fotowoltaika oplacalna? Liczba postów: 24 Grupa: Ekologiczny... To wszystko zależy też często od tego, jaką opcję finansowania się wybierze. Warto przeczytać o programach, które pomagają w budżetowaniu i założeniu FV oraz in...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19357 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 244

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >