fundament

« Powrót do grupy: Robimy fundament

Stron: 5 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4  ▸  ▸▸

8 lipca 2010, 17:20

Zgadzam sie: good 0 bad

1. Z zapytania lobozara nie wynika, iż o taki dom własnie idzie. Z Pana wypowiedzi, gdzie nie ma ani słowa o tym, wynika iż ten sposób nadaje się na wszelkie fundamenty. Tak jest, czy to niedomówienie?

2. Użytkownik napisał: Zostają wtedy usunięte pory powietrzne i kruszywo grubszych frakcji staranniej się układa, co gwarantuje uzyskanie właściwej klasy wytrzymałościowej i wodoszczelności betonu (staje się wtedy dużo odporniejszy na korozję). Przy klasie wodoszczelności W6 (stosowanie dodatków uszczelniających panie Baza Dordztwa) smarowanie nie jest wymagane.
Porów powietrznych nie da się usunąć z mieszanki betonowej. Znowu niedomówienie, czy przesada? Można jedynie bardziej lub mniej zmniejszyć ich ilość. Przez co żaden beton z grupy tzw. wodoszczelnych, nie jest nienasiąkliwy.
Co do zwiększenia odporności na korozję takiego betonu, to prawda, ale nie rezygnowałbym z pełnego zabezpieczenia betonu przed korozją - czyli przez zastosowanie tańszego betonu zwykłego i obustronnej hydroizolacji polimerowo-bitumicznej. Taniej i pewniej.
Co do dodatków, to nie tylko je się dodaje, ale także domieszki - to na marginesie.

3. Użytkownik napisał: Uszczelnienie, aby woda nie dostawała się pod budynek, w praktyce jest dużo ważniejsze niż izolacja termiczna.
Co do tego, nie ma Pan racji, gdyż izolacja termiczna jest podstawą zmniejszenia strat ciepła do gruntu w takim fundamencie oraz eliminacji mostków cieplnych po obwodzie.
Skoro poleca Pan zastosowanie betonu klasy W6 oraz pod posadzką parteru warstwy przerywającej podciąganie kapilarne z gruntu (to słusznie), to w czym miałaby przeszkadzać woda dostająca się pod budynek np. przez ściany czy przesączając się pod nimi i ławami?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

11 lipca 2010, 00:53

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik JBZ napisał:
Skoro poleca Pan zastosowanie betonu klasy W6 oraz pod posadzką parteru warstwy przerywającej podciąganie kapilarne z gruntu (to słusznie), to w czym miałaby przeszkadzać woda dostająca się pod budynek np. przez ściany czy przesączając się pod nimi i ławami?


O fizyce budowli, to może trochę wiemy, ale o fizyce gruntów, to nie bardzo. :(

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

31 maja 2015, 06:05

Zgadzam sie: good 0 bad

A po wyznaczenie fundamentów jest potrzebny geodeta? Bo gdzieś czytałem,że tak, ale wolę się jeszcze podpytać.

Zgłoś | Cytuj | Link

1 czerwca 2015, 20:24

Zgadzam sie: good 0 bad

Kolejnym etapem po wykonaniu fundamentu jest jego prawidłowe zaizolowania i wykonanie styku ze ścianą zewnętrzną budynku. Prace tego etapu powinny spełniać poniższe zasady:
1. Podstawowa izolacja termiczna musi być ciągła i wykonana w pełnej grubości projektowej. Nie należy zastępować izolacji cieńszą warstwą – np. na grubszej warstwie klejowej; nie wskazane jest również układanie izolacji warstwami np. 2 grubości 3 cm zamiast 6 - zabieg ten może bowiem spowodować podwójny błąd w ciągłości, a ponadto nie ustrzeżemy się powstania rozdzielnia izolacji przy obwodzie od strony bocznych krawędzi np. na połączeniu izolacji fundamentu i ściany nadziemnej jak również dachu.
2. Ograniczyć do minimum przebicia izolacji (o ile nie jest to wymagane w ST systemu docieplenia), najlepiej przez zastosowanie klejów, które dopuszczają eliminację łączników czyli kołków – każde punktowe przebicie izolacji powoduje bowiem lokalne osłabienie ocieplenia a ponadto możliwość penetracji wody.
3. Prace powinny być wykonywane w taki sposób i w takim czasie aby nie dopuścić do zamknięcia wody technologicznej. Większość materiałów budowlanych używanych do wznoszenia budynków wymaga użycia wody która z czasem odparuje – wszelkie prace izolacyjne powinny być prowadzone po całkowitym wyschnięciu podłoża jak również w okresie suchym – niedopuszczalne jest prowadzenie takich prac bezpośrednio po wykonaniu konstrukcji np. na drugi dzień po zabetonowaniu ścian fundamentowych, a także w okresie dużych opadów deszczu kiedy na ścianę zacina deszcz – czasokres ten się skraca kiedy stosuje się elementy murowe i jedynym materiałem mokrym jest zaprawa, niemniej jednak kiedy ściana jest tynkowana to takie rozwiązanie należy już traktować jako całkowita powierzchnię mokrą.
4. Ponieważ prace izolacyjne są etapowane w czasie – najczęściej na 2, a czasem 3 etapy, dlatego też ważne jest aby właściwie połączyć te prace. Cześć podziemną izolacji wykonuje się najczęściej razem ze stanem zero czyli łącznie z wykonaniem ścian fundamentowych. Jest to niezbędne gdyż pozostawianie otwartych (nie zasypanych) ścian na okres zimowy może spowodować zastój wody w wykopach przy ścianach budynku, jej zamarznięcie, a w konsekwencji uszkodzenie konstrukcji. Z kolei zasypanie wykopów i wykonanie docieplenia ścian po pewnym czasie, zwiększa zakres robót ziemnych, a ponadto zmusza do dodatkowych prac – osuszenie i oczyszczenie z wilgoci i czyszczenie z ziemi ścian fundamentowych. Potem następuje budowa części nadziemnej – ścian i dachu, a następnie ocieplenie, które dołącza się do istniejącej izolacji podziemnej (wtedy występują dwa etapy) lub pozostawia przerwę na części cokołowej – ok. 50 cm nad gruntem, a dopiero na samym końcu uzupełnia izolację na odcinku między częścią podziemną i nadziemną (wtedy występują trzy etapy). Niestety etapowania nie da się uniknąć dlatego ważne jest aby każdy etap wykonać starannie, a przede wszystkim zadbać o właściwe połączenie- uciąglenie izolacji.
5. W obecnych standardach budynków niskoenergetycznych powinno się ponadto zadbać o dodatkowe poziome odcięcie termiczne części podziemnej, zimnej – wykonane najczęściej z betonu monolitycznego lub elementów betonowych, od materiałów nadziemnych, ciepłych – ścian nadziemnych. Odcięcie to powinno występować na poziomie posadzki lub tuż nad gruntem i być umieszczane w ścianie na całej jej szerokości (grubości) i na całym obwodzie budynku. Zabieg ten pozwala ponadto połączyć izolacje pionową ścian z izolacją poziomą pod posadzką w budynku tworząc i tym razem ciągłość izolacji.
szczegółowy schemat tego elementu jest dostepny na stronie Knauf Therm.

Zgłoś | Cytuj | Link

9 czerwca 2015, 22:05

Zgadzam sie: good 0 bad

U siebie w kwestii fundamentów i zapraw na budowę wolałem skontaktować się z firmą http://www.bankorbet.pl/ która wyczerpująco mi doradziła co będzie najlepsze i dostarczyła mieszanki o naprawdę dobrej jakości

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

18 czerwca 2015, 15:48

Zgadzam sie: good 0 bad

jeśli się okaze że potrzebujesz jakichś wytrzymałych kruszyw do uwtardzenia ziemi przed zrobieniem fundamentów to tu http://www.ekoprod.pl/pl/oferta/115/rodzaje.h tml mozesz kupić wszystko co potrzebne.

Zgłoś | Cytuj | Link

24 czerwca 2015, 15:19

Zgadzam sie: good 0 bad

u nas pomocą w takich kwestiach okazał się właśnie kontakt ze specjalistami, więc może nie jest to taka bezsensowna inwestycja. U nas o wiele sprawniej udało się poprowadzić wszelkie prace ( korzystaliśmy z usług geotechnicznych tutaj - http://www.geoprojekt.szczecin.pl/ )

Zgłoś | Cytuj | Link

1 lipca 2015, 15:29

Zgadzam sie: good 0 bad

Załączyłem schemat poprawnej izolacji fundamentu z połączeniem cokołowym ściany.

Ten post był edytowany przez e-rzecznik Knauf Therm dnia: 1 lipca 2015, 15:31
Zgłoś | Cytuj | Link

1 lipca 2015, 15:54

Zgadzam sie: good 0 bad

Czy można zobaczyć obiecany obrazek?

Zgłoś | Cytuj | Link

17 lipca 2015, 23:46

Zgadzam sie: good 0 bad

jeśli będziesz szukać odpowiedniego kruszywa do fundamentów, to tu http://www.topaz-kruszywa.pl/ znajdziesz to czego ci potrzeba. Od lat pracuje w budowlance i z niejedną firmą pracowałem a ta jest solidna i sprzedaje dobrej jakości materiały.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 5 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Praca w Niemczech - rekrutacja Liczba postów: 25 Grupa: Robimy fund... Ja wyjeżdzam jako opiekun starszych osób do Niemiec, od jakiego czasu tylko z Davi Seniorenhilfe, ich oferty znajdziesz tutaj: https://www.facebook.com/dawid.pr...
  • izolacja fundamentow Liczba postów: 99 Grupa: Robimy fund... If the demands of online classes are overwhelming and time seems to slip away, consider the option: "take my online algebra class for me." The modern educationa...
  • Akcesoria spawalnicze Liczba postów: 5 Grupa: Robimy fund... Hej! Szukam sklepu online, gdzie mogę kupić wiertarki akumulatorowe https://wkretarka.com.pl/97-wiertarki-ak umulatorowe/. Potrzebuję narzędzia, które będzie wyd...
  • Piwnica przy istniejącym domu Liczba postów: 7 Grupa: Robimy fund... Często zdarza się tak, że niestety nie mamy możliwości posiadania piwnicy ani również żadnej komórki lokatorskiej. Właśnie dlatego ja chciałbym każdemu zaprosić...
  • wykop pod fundamenty Liczba postów: 86 Grupa: Robimy fund... Stoję przed pilnym wyzwaniem, muszę szybko wynająć koparki do przygotowania terenu pod budowę. Znalazłem firmę https://reminstal.eu która oferuje takie usługi,....

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19416 użytkowników

Użytkownicy online (4)

gości: 520

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >