gaz czy PC?

« Powrót do grupy: Robimy instalację hydrauliczną i grzewczą

Stron: 5 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

11 stycznia 2009, 23:58

Zgadzam sie: good 0 bad

Przybliżone koszty ogrzewania PC i gazem dla budynku o zapotrzebowaniu 12kW (dom o pow. ok. 200m2)

Pompa ciepła da ciepła: 1800h(godz.pracy w sezonie grzewczym) x 12kW=21600 kWh=77060MJ

Pobierze prądu: 21600/3,5 (COP)= 6171 x 0,3zł (średnia cena en. elektrycznej) = 1851 zł

Kocioł gazowy da:
Wartość opałowa gazu = 35,4 MJ/m3x 0,9 (sprawność kotła)=31,86 MJ/m3

70060/ 31,86 = 2199 m3 gazu potrzeba, aby dać tą samą energie

2199 x 1, 6zł (cena gazu) = 3518 zł

Efekt:
3518- 1851= 1667 zł oszczędności.

W kalkulację nie wliczyłem abonamentu, który przy prądzie tak czy tak się płaci. W taryfie wd-5 jest to 18 zł/ mieś., czyli 216 zł rocznie.

Czyli 1667+ 216= 1883 zł w kieszeni :)

Co jest ekonomiczniejsze?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

25 maja 2009, 13:07

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam,
Będę budować dom, do ogrzania którego chcę wykorzystać pompę ciepła. Zastanawiam się na wyborem producenta. Jeden przykuł większą moją uwagę stąd moje następujące pytanie: Co sądzicie o pompach, które sprzedaje firma Hydro-Tech Konin, są to pompy producenta AlphaInnoTec? Czy macie jakieś doświadczenia z tymi pompami?
Oto ich strona internetowa jakby co: http://www.hydro-tech.pl/

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

27 maja 2011, 12:10

Zgadzam sie: good 0 bad

Zdecydowanie polecam pompy Nibe albo Danfoss, mają przedstawicieli w całym kraju.


Mam kupony ze zniżkami na pompy ciepła, kolektory słoneczne i przydomowe oczyszczalnie ścieków!

Jeżeli ktoś jest chętny proszę pisać anulek0@op.pl

Zgłoś | Cytuj | Link

8 czerwca 2011, 21:21

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam na fiorum. Może ja popowiem o swoich doświadczeniach z pompą ciepła. Posiadam dom o powierzchni 400m2 i zainwestowałem właśnie w taki typ ogrzewania. PO roku czasu mogę powiedzieć,że jest to bardzo opłacalne. Nie chodzi tylko o ciepłą wodę latem,czy też o to że nie musze martwić się cenami gazu. Przykładowo roczny koszt ogrzania domu 400m2 olejem opałowym to ok. 22-25 tys. zł. Koszt wykonania instalacji grzewczej na etapie budowy domu to ok. 90 tys. zł. (instalacja grzejnikowa lub podłogowa, kotłownia, bojler, komin + wkład kominowy, zbiorniki na olej opałowy) Tak wiec jest to droga inwestycja,a przy pompie ciepła i tej samej powierzchni domu wynosi mnie ona jakieś 3,5 tyś. Więc chyba warto i jestem z tego bardzo zadowolony. Całość robiła mi firma Spednet,spójrz na ich pompy ciepła.

Zgłoś | Cytuj | Link

28 sierpnia 2015, 17:14

Zgadzam sie: good 0 bad

W lublinie polecam firmę www.gazexim.pl odnośnie instalacji gazowych

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

30 sierpnia 2015, 16:15

Zgadzam sie: good 0 bad

No dobrze, z Pańskich wyliczeń wynika,że PC jest tańsze w eksploatacji, ale jaki jest stosunek ceny zamontowania ogrzewania na gaz i PC? Chyba nie wychodzi to już tak z korzyścią dla PC??

Zgłoś | Cytuj | Link

9 września 2015, 20:54

Zgadzam sie: good 0 bad

Oczywiście, że nie. Ale zwrot powinien nastąpic po jakiś 10 latach jeżeli idziemy w stronę odwiertów pionowych. Natomiast trwałośc takiej pompy to 30-40 lat :)

Zgłoś | Cytuj | Link

10 września 2015, 01:46

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik Porek456 napisał: Oczywiście, że nie. Ale zwrot powinien nastąpic po jakiś
10 latach jeżeli idziemy w stronę odwiertów pionowych.
Natomiast trwałośc takiej pompy to 30-40 lat :)


Chciałbym widzieć urządzenie mechaniczne o trwałości 30 do 40 lat!
Takich bajek nawet dzieciom nie opowiadają!!!

Zgłoś | Cytuj | Link

11 września 2015, 12:33

Zgadzam sie: good 0 bad

Może bez przesady z tymi latami,ale jednak mimo wszystko pozwoli nam to na oszczędność- mowa o pompie ciepła,która zwróci sie po kilku lub kilkunastu latach. Dla tych którzy wolą tradycyjny system ogrzewana,polecam wybrać dobry,solidny kocioł a ten znajdziecie u nas na Elando.pl

Zgłoś | Cytuj | Link

11 września 2015, 15:28

Zgadzam sie: good 0 bad

Pompa ciepła nigdy się nie zamortyzuje!

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 5 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • jakie ogrzewanie ? Liczba postów: 791 Grupa: Robimy inst... Zalet ogrzewania podłogowego jest mnóstwo. Równomierne ogrzewanie: Zapewnia ciepło od podłogi do sufitu, eliminując zimne zakątki. Efektywność energetyczna: Ni...
  • Instalacje centralnego ogrzewania Myślenice Liczba postów: 4 Grupa: Robimy inst... Wprowadzenie automatycznej regulacji krzywej grzewczej w nowoczesnych systemach ogrzewania pozwala na dynamiczne dostosowanie temperatury w zależności od zmian....
  • Jakie bakterie do szamba Liczba postów: 36 Grupa: Robimy inst... W takim razie możesz sprawdzić produkty marki Biofos https://sklepinco.pl/marka/biofos/ to nie tylko skuteczność, ale również dbałość o ekologiczną stronę. Dzię...
  • Jaki wybrać kocioł? Liczba postów: 31 Grupa: Robimy inst... Jaki kocioł gazowy? Co polecacie dom 110 m2, dwie łazienki (w jednej wanna a w drugiej prysznic), kuchnia... Chciałabym żeby ciepła woda była dostępna non stop....
  • Piec kaflowy Liczba postów: 35 Grupa: Robimy inst... Czy są tutaj osoby, które prowadzą własny punkt gastronomiczny? Jeżeli zastanawiacie się nad zakupem nowego pieca chlebowego lub pieca do pizzy, to polecam Wam....

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19320 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 187

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >