jakie ogrzewanie ?

« Powrót do grupy: Robimy instalację hydrauliczną i grzewczą

Stron: 59 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  17 18 19 20 21  ▸  ▸▸

9 lutego 2015, 13:21

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik Lesio napisał: A jaka to pompa? Mnie się marzy gruntowa z zasobnikiem,
pewnie na wiosnę będę chciał coś wybrać. Może ktoś
ma taką i podpowie co i jak?


Jeżeli planuje Pan zakup pompy gruntowej z zasobnikiem, to może zainteresuje Pana marka Buderus, a konkretnie należąca do nowej generacji pomp ciepła Logatherm WPS K-1. W tym urządzeniu z wbudowanym zasobnikiem c.w.u. 185 litrów, położono szczególny nacisk na zwiększenie efektywności oraz ograniczenie emisji hałasu. Poprzez zainstalowanie energooszczędnych pomp obiegowych górnego i dolnego źródła współczynnik efektywności grzewczej COP wynosi nawet 4,8. Po więcej szczegółów na temat modelu zapraszam na naszą stronę internetową http://www.buderus.pl/produkty/kategorie-produktow/pompy-cie pla/gruntowe/logatherm-wps-k-1.html. Sam pozostaję do dyspozycji w przypadku pytań bądź wątpliwości.


Pozdrawiam,
Konsultant marki Buderus

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

9 lutego 2015, 21:12

Zgadzam sie: good 0 bad

A czy takie urządzenie można połączyć z istniejącym ogrzewanie? Mam na myśli tutaj CO z kotłem o mocy 40 KW.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

13 lutego 2015, 09:54

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja mam ogrzewanie gazowe plus kominek. Kupowałem osprzęt w www.instalacjeceramika.mazowsze.pl – biorąc pod uwagę koszt zakupu węgla, drewna, czasu potrzebnego na obróbkę i palenie w piecu wychodzi, że lepiej mieć piec gazowy z regulatorem temperatury. Taniej wychodzi i w zasadzie dużo mniej pracy jest. Dom ma 100 metrów.

Zgłoś | Cytuj | Link

17 lutego 2015, 10:16

Zgadzam sie: good 0 bad

jeśli nie masz gazu ziemnego to polecam gaz z butli tylko musisz poszukać sprawdzonego dostawcę gazu
hydraulik warszawa

Zgłoś | Cytuj | Link

18 lutego 2015, 17:13

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik Lesio napisał: A czy takie urządzenie można połączyć z istniejącym
ogrzewanie? Mam na myśli tutaj CO z kotłem o mocy 40 KW.


pompę ciepła jak najbardziej, ale to z instalacją co, a nie z całym ogrzewaniem. obecnie kocioł 40kW powinna zastąpić kilkukrotnie mniejsza pompa, takze rachunki znacznie się obniżą

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

20 lutego 2015, 07:02

Zgadzam sie: good 0 bad

gaz do ogrzewania - plynny, propan-butan - jest dobry i tani. Sam mam u siebie i nie place duzych rachunkow. Kupuje u dostawcy gazu plynnego http://www.gal-gaz.pl/gaz-grzewczy.html. Wiele osob myli ten gaz z gazem ziemmyn i stad opinia ze jest niby drogo

Zgłoś | Cytuj | Link

25 lutego 2015, 23:22

Zgadzam sie: good 0 bad

ja zastanawiam się nad kotłem na pellet od http://www.kotlostal.com.pl/ sporo dobrych opinii zbierają o swoim sprzecie. Kotły CO też mają, gdyby ktoś potrzebował. Ogółem specjaliści, z tego co się z nimi kontaktowaliśmy ;)

Zgłoś | Cytuj | Link

26 lutego 2015, 16:22

Zgadzam sie: good 0 bad

myślę,że ciekawą alternatywą dla ogrzewania węglowego są takie piece CO http://www.stalmark.pl/ spalające wydajne, bezpieczne i ekologiczne materiały. zastanawiam się ostatnio nad taką inwestycją.

Zgłoś | Cytuj | Link

6 marca 2015, 12:33

Zgadzam sie: good 0 bad

świetną sprawą są kominki makroterm - moim zdaniem warto brać je pod uwagę, bo jakość jest naprawdę dobra. A i wygląd niczego sobie:

Zgłoś | Cytuj | Link

6 marca 2015, 15:58

Zgadzam sie: good 0 bad

Widzę, że temat mocno się rozwija:) jest tu ktoś z Olsztyna i okolic? Mam zrobić sobie pompę ciepła z firmy [url]www.jak2002.pl korzystał z nich ktoś? Co myślicie o pompach? Liczę, że się ktoś wypowie i mi doradzi. Pozdrawiam, Jurek

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 59 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  17 18 19 20 21  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • ogrzewanie podłogowe Liczba postów: 239 Grupa: Robimy inst... W temacie ogrzewania podłogowego warto ufać profesjonalistom. Na internecie i różnych forach czytałem wielokrotnie, że takie ogrzewanie się często psuje. Ale to...
  • Instalacje centralnego ogrzewania Myślenice Liczba postów: 4 Grupa: Robimy inst... Wprowadzenie automatycznej regulacji krzywej grzewczej w nowoczesnych systemach ogrzewania pozwala na dynamiczne dostosowanie temperatury w zależności od zmian....
  • Jakie bakterie do szamba Liczba postów: 36 Grupa: Robimy inst... W takim razie możesz sprawdzić produkty marki Biofos https://sklepinco.pl/marka/biofos/ to nie tylko skuteczność, ale również dbałość o ekologiczną stronę. Dzię...
  • Jaki wybrać kocioł? Liczba postów: 31 Grupa: Robimy inst... Jaki kocioł gazowy? Co polecacie dom 110 m2, dwie łazienki (w jednej wanna a w drugiej prysznic), kuchnia... Chciałabym żeby ciepła woda była dostępna non stop....
  • Piec kaflowy Liczba postów: 35 Grupa: Robimy inst... Czy są tutaj osoby, które prowadzą własny punkt gastronomiczny? Jeżeli zastanawiacie się nad zakupem nowego pieca chlebowego lub pieca do pizzy, to polecam Wam....

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19353 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 160

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >