kuchnia otwarta czy zamknięta?

« Powrót do grupy: Porady i opinie

Stron: 11 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

13 kwietnia 2010, 14:19

Zgadzam sie: good 0 bad

Kuchnię mam malutką do tego prowadzi do niej wąskie wejście z przedpokoju. Planuję w najbliższym czasie remont i chciałam wyrzucić drzwi z kuchni żeby zrobić w niej więcej miejsca. Nie wiem tylko jak sprawdza się kuchnia bez drzwi ... tzn chodzi o zapachy rozchodzące się po całym domu. Co mi możecie polecić?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

14 kwietnia 2010, 13:27

Zgadzam sie: good 0 bad

Z własnego doświadczenia wiem, że drzwi w kuchni i tak rzadko się zamyka. Ja mam drzwi przesuwane, tak żeby były, ale w zasadzie nie korzystam z nich naprawdę w ogóle. Jeśli zależy Ci na miejscu w kuchni to bym na Twoim miejscu wyrzuciła drzwi.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

14 kwietnia 2010, 15:21

Zgadzam sie: good 0 bad

Dokładnie tak. Możesz usunąc drzwi kuchenne bo z reguły w ogóle się nie przydają. Zapachy nie będa przedostawały się do reszty mieszkania,wystarczy otwierac okno podczas gotowania.

Zgłoś | Cytuj | Link

16 kwietnia 2010, 11:25

Zgadzam sie: good 0 bad

Podejrzewam, że nawet niekonieczne będzie otwieranie okna bo jeśli się włącza nawiew w okapie i do tego ma dobrą wentylację w kuchni to zapachy nie mają jak się przedostać ;) A nawet gdyby ... uważam, że nie ma nic przyjemniejszego niż piękny zapach ciepłej potrawy rozchodzący się po domu :) Także jestem jak najbardziej za usuwaniem drzwi no i nawet hmm ... może wybiciu ściany? jak się ma małą kuchnię to można rozważyć połączenie jej z pokojem i siłą rzeczy przekształcenie go w jadalnię ;) No chyba że masz małe dzieci i małe mieszkanie, bo jeśli tak to dodatkowy pokój jest oczywiście bardziej przydatny niż jadalnia. Pozdrawiam :)

Zgłoś | Cytuj | Link

25 kwietnia 2010, 03:36

Zgadzam sie: good 0 bad

A w mojej kuchni drzwi się przydają np jak coś się robi mikserem albo elektryczną maszynką do mięsa to dość głośny warkot tych urządzeń wtedy tak bardzo nie przeszkadza pozostałym domownikom. Zamykam też drzwi w czasie upałów jak muszę użyć piekarnika to pozostałe pomieszczenia nie są wtedy dodatkowo niepotrzebnie dogrzewane. Też mam małą kuchnię i drzwi trochę miejsca zajmują ale zrobiłem remont i wymieniłem sobie standardowe drzwi na drzwi łamane i trochę na tym zyskałem.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

29 kwietnia 2010, 12:39

Zgadzam sie: good 0 bad

Drzwi w kuchni to naprawdę nieistotna sprawa - raczej nikt ich nie używa, a do niwelowania zapachów służy okap :) Także zupełnie bym się nie przejmował kwestią drzwi - raczej, jak ktoś pisał powyżej, kuchnia jest miejscem "społecznym" tzn. każdy tam chce być, więc drzwi jedynie przeszkadzają.
http://xrl.us/bhjojh - tu jest kuchnia w bardzo nowoczesnym mieszkaniu - i jest otwarta zarówno na wejście (przychodzą goście, a Gospodarz może ich od razu przywitać) i na salon - goście siedzą i są w kontakcie z Gospodarzami z kuchni. Drzwi zdecydowanie odradzam!

Zgłoś | Cytuj | Link

15 maja 2010, 21:53

Zgadzam sie: good 0 bad

spokojnie możesz te drzwi wyrzucić, będziesz miała więcej miejsca, a jeżeli masz dobry okap to zapachy też nie będą się roznosić po całym mieszkaniu..a dobrym rozwiązaniem przy małych kuchniach jest zrobienie w ogóle aneksu kuchennego, także przy najbliższym remoncie możesz pomyśleć o tym rozwiązaniu :)

Zgłoś | Cytuj | Link

18 maja 2010, 11:59

Zgadzam sie: good 0 bad

A może wstaw sobie drzwi przesuwane? tylko to zależy jak szerokie masz wejście. Takie drzwi możesz zrobić z półprzezroczystego albo przezroczystego szkła :) Zasuwać, rozsuwać kiedy chcesz :)

Zgłoś | Cytuj | Link

21 maja 2010, 17:35

Zgadzam sie: good 0 bad

Otwarta kuchnia? Myslę że to dobry pomysl.
A w jaki sposób to zorganizować? Najlepszą są szklane albo rozsuwane dzrwi.
Albo w ogole coś s tym stylu: http://arch.blox.pl/resource/kitchensbydesign.co.nz_projekt_ kuchni_01.jpg
Ale żeby tak poszaleć to trzeba miec sporą kuchnię, a nie wszyscy maja taki luksus :(

Zgłoś | Cytuj | Link

16 grudnia 2013, 21:18

Zgadzam sie: good 0 bad

Właśnie mam ten sam problem. Otwarta kuchnia wygląda wspaniale, ale zapachy to juz inna sprawa. Jak się ich pozbyć? Bo z tego co słyszałam okap nie za bardzo się sprawdza

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 11 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Czy można kłaść płytki na farbie olejnej? Liczba postów: 5 Grupa: Porady i op... Tak, można, ale pod pewnymi warunkami. Farba olejna tworzy gładką i niechłonną powierzchnię, co może utrudnić przyczepność kleju do płytek. Dlatego należy odpow...
  • plamy od kleju na tapecie Liczba postów: 7 Grupa: Porady i op... Cześć! Białe plamy na tapecie mogą być wynikiem nieodpowiedniego kleju lub jego nadmiaru, który nie został dobrze rozprowadzony i wyschnięty. Klej Bestylan, któ...
  • co na prezent ?? Liczba postów: 393 Grupa: Porady i op... Sprawdzcie sobie stronę https://www.musicaudio.pl/keyboardy/ , na której znajdziecie internetowy sklep muzyczny Music Audio, w którego ofercie znajdziecie najró...
  • Wycieraczki samochodowe - jakie? Liczba postów: 60 Grupa: Porady i op... Użytkownik andrzej89 napisał: Akurat jeżeli chodzi o wycieraczki samochodowe to ze swojej strony polecam zwrócić uwagę na producenta Dipp, który przygotował wer...
  • Worki polipropylenowe Liczba postów: 51 Grupa: Porady i op... Folmi zajmuje się produkcją opakowań foliowych. Bogata oferta worków ogrodniczych, na opał, a także taśm, rękawów, półrękawów i przekładek foliowych pozwala dob...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19378 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 155

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >