plamy od kleju na tapecie

« Powrót do grupy: Porady i opinie

11 sierpnia 2009, 17:14

Zgadzam sie: good 0 bad

witam państwa mam pewien problem zrobiłem remont w pokoju po remoncie na tapecie zaczęły wyskakiwać białe plamy zastanawiam się czy to nie jest wina kleju ponieważ chcąc zaoszczędzić na kosztach kupiłem klej bestylan który był o połowę tańszy od metylanu czy jest może jakiś produkt który by to zmył licze na odpowiedź
i dziękuje

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

27 sierpnia 2010, 12:19

Zgadzam sie: good 0 bad

na takich rzeczach nie ma co oszczędzać... a efekty wedy są efekty takie jakie widać teraz, niestety obawiam się, że trzeba będzie zrobić wszystko od początku,niestety

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

27 sierpnia 2010, 12:59

Zgadzam sie: good 0 bad

jeszcze wstrzymaj się z tym zrywaniem i ponownym tapetowaniem! Możliwe, że istnieje lepszy sposób, a jeśli nie - wtedy to zrobisz.
W necie można znaleźć porady jak zmyć z tapet różne plamy. Poczynając od gumki do mazania, a skończywszy na domowej roboty specyfikach.
Spróbuj gumki, a jeśli to nie poradzi sobie z plamami, to może roztwór (ale ja radzę najpierw to wypróbowac na jakimś kawałku, którego w razie czego nie widać, i to delikatnie - gąbką lub szmatką)
[url]1szkl.amoniaku+1/2szkl.octu+1/4szkl.sody oczyszczonej

Zgłoś | Cytuj | Link

15 sierpnia 2017, 09:05

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam po nalozeniu tapety wyszly plamy. Wygladaja jak tluste czy ktos wie co moze byc przyczyna i czy to zniknie?
Pan od tapetowania powiedzial ze jest to klej ktory wchlonie sie. Niestety mija doba i nic na to ze wskazuwj...

Zgłoś | Cytuj | Link

13 listopada 2018, 13:06

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik Gość: Ola1234 napisał: Witam po nalozeniu tapety wyszly plamy. Wygladaja jak tluste
czy ktos wie co moze byc przyczyna i czy to zniknie?

Pan od tapetowania powiedzial ze jest to klej ktory wchlonie
sie. Niestety mija doba i nic na to ze wskazuwj...


Witam czy te plamy zniknęły?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

5 maja 2022, 12:58

Zgadzam sie: good 0 bad

Tu znajdziecie dużo porad jak kłaść tapety: https://www.videofotomix.pl/jak-przygotowac-s ie-do-tapetowania/

Zgłoś | Cytuj | Link

dziś, 11:08

Zgadzam sie: good 0 bad

Cześć! Białe plamy na tapecie mogą być wynikiem nieodpowiedniego kleju lub jego nadmiaru, który nie został dobrze rozprowadzony i wyschnięty. Klej Bestylan, który wybrałeś, może rzeczywiście być mniej skuteczny w porównaniu do Metylanu, co mogło spowodować ten problem.

Możesz spróbować następujących rozwiązań:

1. Wilgotna szmatka: Przetrzyj tapetę wilgotną, ale nie zbyt mokrą, szmatką. Czasami nadmiar kleju można usunąć w ten sposób, jeśli nie zdążył jeszcze zbyt mocno zaschnąć.

2. Delikatne mydło: Użyj wody z delikatnym mydłem, aby usunąć plamy. Przetestuj tę metodę na małym fragmencie, aby upewnić się, że nie zniszczy to tapety.

3. Specjalne środki do tapet: Na rynku są dostępne środki czyszczące przeznaczone do delikatnych powierzchni, takich jak tapety. Możesz poszukać produktów dedykowanych do usuwania śladów kleju lub plam z tapet, które są bezpieczne dla powierzchni papierowych czy winylowych.

Jeśli plamy nie znikną, może być konieczne skonsultowanie się z fachowcem, ponieważ w niektórych przypadkach może to być problem z wilgocią pod tapetą lub jakością materiału. Jak masz jeszcze jakieś pytania odezwij się do mnie na https://remontyelblag.pl

Zgłoś | Cytuj | Link

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • co na prezent ?? Liczba postów: 393 Grupa: Porady i op... Sprawdzcie sobie stronę https://www.musicaudio.pl/keyboardy/ , na której znajdziecie internetowy sklep muzyczny Music Audio, w którego ofercie znajdziecie najró...
  • Wycieraczki samochodowe - jakie? Liczba postów: 60 Grupa: Porady i op... Użytkownik andrzej89 napisał: Akurat jeżeli chodzi o wycieraczki samochodowe to ze swojej strony polecam zwrócić uwagę na producenta Dipp, który przygotował wer...
  • Worki polipropylenowe Liczba postów: 51 Grupa: Porady i op... Folmi zajmuje się produkcją opakowań foliowych. Bogata oferta worków ogrodniczych, na opał, a także taśm, rękawów, półrękawów i przekładek foliowych pozwala dob...
  • Jaki pomysł na sypialnie Liczba postów: 222 Grupa: Porady i op... Szanowny Panie, Przed aplikacją farby gruntowanie jest konieczne. Może Pan do tego wykorzystać grunt szybkoschnący Śnieżka Acryl-Putz GR43 Pro. Grunt zwiąże kur...
  • Czym zmyć klej z ramy okiennej? Liczba postów: 31 Grupa: Porady i op... Myślę, że doskonale sprawdzi się do tego rozpuszczalnik do mycia narzędzi od firmy http://www.skplus.pl/. Sam u nich zamawiałem i jestem zadowolony.

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19370 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 164

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >