pustak MAX czy cegła silikatowa?

« Powrót do grupy: Stawiamy ściany

26 listopada 2007, 23:32

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam,

zamierzam wybudowac dom o piwerzchni 212 m2, powierzchni uzytkowej. Dzialka polozona na gruncie gliniastym, fachowcy doradzaja postawienie scian z pustaka max, a architekt proponuje cegle silikatowa. Zastanawiam sie nad tym, ktory z zaproponowanych materialow bedzie posiadal wyzsza odpornosc na wilgoc (kwestia gruntu). Zalezy mi rowniez na tym, by uzyc tzw. zdrowego budulca.
Istotna jest dla mnie rowniez kwestia wspolczynnikow przepuszczalnosci ciepla. Byc moze bedziecie w stanie doradzic cos, w sprawie grubosci ich ocieplenia (grubosc styropianu, moze welna mineralna??).
Planuje ogrzewac dom piecem grzewczym a dodatkowo ogrzewaniem kominkowym.

Bede wdzieczny za wszelkie wskazowki.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

28 listopada 2007, 21:25

Zgadzam sie: good 0 bad

Szczerze powiem, że jestem kompletnym laikiem w sprawach budowlanych.
Kupiłem ziemię, wybrałem projekt domu (http://www.domoweklimaty.pl/index.php?id=4&hid=760) i go kupiłem, i chciał bym zapłacić za jego zrobienie, aby był zdrowy i na lata dla mojej rodziny.
Gdyby ktoś z Was zechciał zerknąć na ten projekt (Kozińce) i doradzić... to miał bym informacje od osoby postronnej.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

28 listopada 2007, 22:04

Zgadzam sie: good 0 bad

nie rozumiem co ma grunt do ścian nośnych, jeżeli masz wybór tylko między max a silikat wybierz silikat, solidny, zdrowy, materiał a jak uda Ci się namówić wykonawców na klej a nie zaprawę masz parę zł, w kieszeni teraz i później w użytkowaniu domu, ja osobiście wolałbym budowę z betonu komórkowego(aby nie z dodatkiem popiołów)
Pozdrawiam

Zgłoś | Cytuj | Link

29 listopada 2007, 12:32

Zgadzam sie: good 0 bad

Co do wilgoci to ściany powinny być zabzpieczone odpowiednią izolacją przeciwwilgociową aby ściany nie ciągły wilgoci z gruntu.
Opisujesz że budynek ma stanąć na podłożu gliniastym. Grunty gliniaste są gruntami tzw. wysadzinowymi czyli pod wpływem wilgoci i mrozu zmieniają swoje właściwości (objętość, nośność). W takim przypadku zadbałbym o dobry fundament. Nie wiem czy fundamenty do Twojego budynku zostały dostosowane do istniejących warunków gruntowo-wodnych.
Silikat czy ceramika (pustak max). Na pewno silikat jest ciężki co wpływa na większe obciążenie fundamentów a co za tym idzie gruntu. A i przy jednym i drugim materiale bedziesz musiał zastosować warstwe izolacji cieplnej na ścianach zewnętrznych.
A izolacyjność cieplną ściany (przegrody) osiąga się obecnie po przez dobraniem odpowiedniej grubości warstwy izolacji cieplnej. Dla pewnego rozjaśnienia zagadnienia zerknij TUTAJ

Zgłoś | Cytuj | Link

9 grudnia 2007, 19:16

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam
Silikat polecam na ściany fundamentowe, a Bloczki firmy Ytong na ściany zewnętrzne. Ytong 36,5 ma współczynnik przenikania ciepła 0,28 ,a 40 cm 0,26. Jeżeli che Pan ścianę dwuwarstwową to polecam Ytong 30 i wełna mineralna 10 cm, współczynnik przenikania ciepła 0,19

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

3 stycznia 2008, 15:36

Zgadzam sie: good 0 bad

Hola, hola Panowie doradcy!
Właściwie, to tylko Juliusz ma rację. Istotnie, od zabezpieczeń ścian przed wilgocią z gruntu są hydroizolacje. Ciężar murów został zapewne uwzględniony w obliczeniach konstrukcyjnych ław i fundamentów.
Pytający ma wolny wybór co zastosuje, ale radzę trzymać się projektu.

Co do ocieplania ścian (każdego rodzaju), konieczna jest analiza cieplno-wilgotnościowa ścian oraz bilans energetyczny całego budynku. Tylko wtedy ściśle określi się rodzaj i grubość ocieplenia a także rodzaj wyprawy elewacyjnej - na co mało kto zwraca uwagę! W przeciwnym razie, już po 2-3 latach wojci11 będzie słał zapytania na forum: co zrobić z glonami na elewacji????

Pozdrawiam,
Jerzy Zembrowski

Zgłoś | Cytuj | Link

2 listopada 2011, 15:52

Zgadzam sie: good 0 bad

Zgadzam się z przedmówcą.Dodam tylko tyle ,że rodzaj gruntu -tutaj glina nie przesądza o tym ,że grunt jest wysadzeniowy .O tym decyduje poziom wód gruntowych i jeśli na głębokości posadowienia masz wodę to z pewnością jest to grunt wysadzeniowy i ława powinna być odpowiednio zbrojona belkami przestrzennymi,warto też zrobić ławy pełne -z szalunkiem i dobrze zaizolować ich ściany.W wypadku kiedy grunt nie jest wysadzeniowy glina jest b.dobrym materiałem do posadowienia zaraz po skale.

Zgłoś | Cytuj | Link

10 lutego 2014, 21:07

Zgadzam sie: good 0 bad

Polecam pustak z cegielni Michałów. www.cegielniamichalow.pl

Zgłoś | Cytuj | Link

23 lutego 2014, 17:16

Zgadzam sie: good 0 bad

@Michałtre na stronie producenta nie widzę informacji o izolacji termicznej tej ceramiki, masz jakieś informacje? Jest to obecnie podstawowy wsp jaki powinno się brać pod uwagę stąd moim zdaniem obecnie powinno się murować ściany z betonu komórkowego, np bloczki Termalica maja wsp przenikania ciepła nawet na poziomie 0,173 W/m2K, czy te pystaki zbliżają się do tego wyniku?

Zgłoś | Cytuj | Link

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19418 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 235

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >