szlamowanie komina

« Powrót do grupy: Porady i opinie

Stron: 4 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

1 czerwca 2010, 21:56

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam. Jak to bywa ze starymi kominami...jest on nieszczelny.Ma ponad 20 lat i jest z cegly.Postanowilem odciac sie od niego calkowicie. Zamurowalem wywietrzniki bo z luftu ktory mial byc wytwietrznikiem wydobywal sie dym.Przechodzil z kanalu obok. Kupilem czujniki czadu.Teraz sie zastanawiam czy to wystarczy.Teoretycznie powinno byc ok.Zewnetrzne sciany komina albo sa w plytkach albo gladz.Nie widac zadnych pekniec.Czujniki nie piszcza.A ze w srodku miedzy luftami moze przechodzic dym to juz nie powinno mnie w sumie martwic bo od komina dom jest juz odciety. Teraz pale wylacznie ekogroszkiem. Mysle jeszcze nad szlamowaniem. Dla komfortu psychicznego.Robil ktos cos takiego ? Warto ? Jakies namiary na ekipe specjalizujaca sie w tym ?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

1 czerwca 2010, 23:07

Zgadzam sie: good 0 bad

Szczerze mówiąc to nie bardzo wiem czy jest sens robienia czegoś takiego. Chyba ze tylko dla estetyki i własnego spokoju. Nie znam konkretnej firmy która by się tym zajmowała,ale na pewno warto poszukać w internecie.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

24 listopada 2010, 21:35

Zgadzam sie: good -1 bad

Witam -ja mam dom 27 lat i w tym roku szlamowałem komin wysoki 12m i tak za 50zl kupiłem wyciąg dorobiłem nogi zrobiłem z liny szczotkę jak otwór komina +4cm większą wyciągiem od wyczystki po górę czyściłem aż była goła cegła następnie zrobiłem tłok na spodzie kawałek blach guma z przenośnika o 3cm mniejsza od przekroju na to gąbka gr.12cm bo taką miałem i ona o 3-4cm większa lina na sam dół zapinasz tłok i z góry lejesz zaprawę tynkarska do której dodałem cementu zaprawę lejesz powoli i nie za dużo i pociągasz tłok i tak do samego wylotu 2 osoby 2 dni po 4-5 godzin tak robiłem 4 lata temu kuzynce i nic się nie dzieje a koszt znikomy 4 worki zaprawy chęć do pracy

Zgłoś | Cytuj | Link

25 listopada 2010, 10:25

Zgadzam sie: good 0 bad

Zastanawiam się tylko gdzie teraz uchodzi ci dym powstały z ekogroszku? Szczerze mówiąc likwidacja komina na własną rękę nie zawsze wychodzi na dobre.

Zgłoś | Cytuj | Link

1 grudnia 2010, 21:14

Zgadzam sie: good 1 bad

Jeżeli zamierzasz zrobic to na własną rękę,to zdecydowanie odradzałbym takie wyzwanie. Moim zdaniem lepiej zatrudnic fachowca.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

10 lipca 2012, 00:27

Zgadzam sie: good 1 bad

zivy powodzenia to musi być specjalna masa takie coś pod wpływem temperatury po prostu ci popęka zwykły halanger to wie!

Zgłoś | Cytuj | Link

17 sierpnia 2012, 13:08

Zgadzam sie: good 1 bad

Ja przyczynie się do słów Markinso i majstra E-budujemy Jeśli mogę to polecę firmę z Pszczyny zajmuję się doszczelnianie szlamowaniem kominów numer telefonu: 665-636-933 miałem cały popękany komin i nie ma szans samemu tego zrobić tym bardziej że potrzebna jest do tego specailna masa SKD

Zgłoś | Cytuj | Link

11 czerwca 2014, 13:31

Zgadzam sie: good 0 bad

nie jestem przekonany o tym, że Twoje rozwiązanie jest bezpieczne, może najlepiej to skonsultuj ze specjalistą, zadzwoń np do http://www.kominiarz.biz.pl/

Zgłoś | Cytuj | Link

29 czerwca 2014, 10:01

Zgadzam sie: good 0 bad

aleksij chyba robisz reklamę znajomemu bo na pewno nie miałeś z nimi doczynienia kominiarz.biz.pl dobrze wygląda tylko na obrazku "stronie" nie chciał być widzieć tych "fachowców" w pracy

Zgłoś | Cytuj | Link

23 października 2014, 13:02

Zgadzam sie: good 0 bad

ja stary komin z cegły wyminiłem jakiś czas temu na ceramiczny coś takiego http://www.checz.pl/oferta/kominy-ceramiczne. html to był chyba najlepszy wybór.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 4 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Klimatyzacja - jakiej firmy najlepsza? Liczba postów: 310 Grupa: Porady i op... Ja uważam, że warto także wspomnieć o firmie Otech ponieważ jest to ekspert w dziedzinie ciepłownictwa i klimatyzacji, oferujący kompleksową obsługę projektową....
  • Co na ściany w kuchni? Liczba postów: 249 Grupa: Porady i op... ja osobiście jestem za płytkami. Nie ścierają się tak szybko i łatwiej je doczyścić ____________________________ ____________ sztuczny bukiet do wazonu na cment...
  • Jak założyć firmę budowlaną? Liczba postów: 37 Grupa: Porady i op... Prosze pamiętać także o bezpieczeństwie bhp, czyli odpowiedniej odzieży: https://www.hotelpergamin.pl/odziez-bhp- dobra-odziez-to-bezpieczenstwo/
  • Oszczędności. Liczba postów: 39 Grupa: Porady i op... Parterowy, na prostokącie. Dach dwuspadowy. Jedno duze okno musi byc bo zabierzesz duzo radosci z widoku no i słońca. Na dach polecam położenie blachy. Mogę da...
  • Jakie konto w banku wybrać ? Liczba postów: 58 Grupa: Porady i op... Wybór odpowiedniego konta firmowego może przyspieszyć rozwój Twojego biznesu. Na stronie RankingBankowy.pl znajdziesz propozycje banków, które oferują nie tylko...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19320 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 286

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >