z czego warto postawić dom???

« Powrót do grupy: Stawiamy ściany

Stron: 5 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  2 3 4 5  ▸

18 sierpnia 2011, 22:30

Zgadzam sie: good 0 bad

te niuanse sprowadzają się w dużej mierze do tego, że w Solbecie cały dom można postawić systemowo bazując na ich produktach, zresztą dobrej jakości, i zakończyć dopiero po położeniu tynków.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

29 marca 2012, 22:01

Zgadzam sie: good 0 bad

Jacek pisze:Od.1 Z dopłatami zgadzam się z Panem. Jest to adzbro szeroki temat.Od.2 Pomysł nierealny. Po prostu za pf3źno niektf3rzy się obudzili. Modyfikowana żywność od kilkunastu lat jest już obecna na świecie. Do nas dotarła kilka lat temu. Postępu się nie zatrzyma.Pomysł na gospodarstwa rodzinne, już raz przerabialiśmy i to za dalekiej komuny kiedy gospodarz ktf3ry miał gospodarstwo powyżej 50 ha był kułakiem. Przyszłość należy do dużych farm to one mogą zapewnić żywność dla stale rosnącą liczby ludności. Rodzinne gospodarstwa na ogf3ł pracują na swoich właścicieli.Od.3 Uprawy ekologiczne mogą się odbywać jedynie w zamkniętej przestrzeni a to niestety jest adzbro drogie. Na otwartej przestrzeni przy naturalnym nawożeniu i ekologicznymi opryskami rośliny przegrywają z rożnego rodzaju chorobami . Opryski chemią: kilka lat temu wystarczały jedno lub dwa teraz siedem lub więcej i to podwf3jna dawką.Wiedzę tą posiadłem od rolnika, ktf3ry usiłował uprawiać ekologicznie w tym celu zgłosił uprawy a już nie pamiętam komu. W każdym razie dostał instrukcje co ma robić. No i ścisłe ja przestrzegał. Zebrał niewiele bo mu plony choroby zjadły. Teraz uprawia „ekologicznie” ale po swojemu.Mam tez wątpliwości co do nawozf3w naturalnych. Zwierzęta mają rożnego rodzaju bakterie ,wirusy itd., ktf3re wydzielane są z kalem a to jest używane do nawożenia. A tym karmią się rośliny /takim przykładem może być ekologiczna farma ktf3ra wyhodowała śmiertelne kiełki/.Od. 4 Tego punktu zupełnie nie rozumiem. Za wysłana żywność otrzymaliśmy 10 mld euro w zeszłym roku a w tym może być większa.Panie Robercie jak ktoś kto nie zgadza się z Panem to jest „mydlenie oczu”. Nikt z nas nie ma monopolu na wiedza. Tak jak Pan chciałbym żeby na moim stole była zdrowa żywność ale to jest nierealne.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

7 maja 2012, 11:43

Zgadzam sie: good 0 bad

Cegła ;-) Przyzwoite ceny, a całość solidna.
Dom moich rodziców to 2 piętra, schody Prudlik i generalnie same wysokiej jakości materiały. Po latach nie widać śladów użytkowania.

Zgłoś | Cytuj | Link

29 lipca 2012, 18:13

Zgadzam sie: good 0 bad

Ciekawą opcją są domy z keramzytu albo bloczki betonowe np. termalici. Na ścianach można osiągnąć oszczędności na poziomie kilkunastu tysięcy zł. Mój sąsiad buduje dom w tej drugiej technologii:
http://kredytdom.pl/domy_z_keramzytu_szkieletowe,124.html

Zgłoś | Cytuj | Link

29 lipca 2012, 23:09

Zgadzam sie: good 0 bad

z własnego doświadczenia polecam zaprawy od porotherm:)

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

7 października 2013, 13:01

Zgadzam sie: good 0 bad

Tu znajdziesz wskazówki, które Ci się przydadzą podczas budowy
http://muratordom.pl/budowa/sciany-murowane/murowanie-scian- nosnych-film-z-cyklu-muratora-stan-surowy-bez-bledow,108_112 43.html
http://muratordom.pl/budowa/izolacje/ocieplenie-domu-co-z-el ementami-elewacji,18_11261.html
http://muratordom.pl/budowa/izolacje/ocieplenie-scian-w-odna wianym-budynku-grubosc-izolacji,18_11263.html

Zgłoś | Cytuj | Link

5 listopada 2013, 11:33

Zgadzam sie: good 0 bad

http://www.mgprojekt.com.pl/blog/porownanie-materialow-budow lanych#axzz2jlTdXATP porównanie wszystkich materiałów na ściany, myśle, że się przyda :)

Zgłoś | Cytuj | Link

22 stycznia 2014, 22:11

Zgadzam sie: good 0 bad

My murowaliśmy z porothermu 25, do tego mamy 15 cm grafitowego styropianu. U ściany jest na poziomie 0,2 - akceptowalnym dla nas. Ja się zresztą nie daję zwariować w przypadku samego U ściany, bo wiem, że od tego akurat nie zależą aż tak bardzo koszty ogrzewania (a o to przecież w całej tej zabawie chodzi). Kluczowe jest mądre, efektywne rozprowadzenie instalacji ogrzewania i uszczelnienie okien i ścian - tam jest najwięcej strat ciepła!

Zgłoś | Cytuj | Link

22 lutego 2014, 22:28

Zgadzam sie: good 0 bad

Trochę przesada z tym, że od U ściany tak bardzo nie zależy koszt ogrzewania, powierzchnia ściany a okien jest raczej bez porównania. Oczywiście na oknach są duże straty. U na poziomie 0,2 ... bloczki Termalica, o których ktoś wcześniej wspomniał mają poniżej tego wyniku- bez docieplenia, więc nie jest to nawet dobry wynik.

Zgłoś | Cytuj | Link

20 grudnia 2014, 15:01

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik Kraken napisał: bloczki Termalica, o których
ktoś wcześniej wspomniał mają poniżej tego wyniku- bez
docieplenia.


Tylko że te bloczki mają nośność siedem razy gorszą od Porothermu. Co to oznacza? Ano to, że trzeba będzie dokładać wstawki żelbetonowe, żeby usztywniać konstrukcję. Żelbet izolacyjność akustyczną ma bardzo słabą i będzie stanowił mostek termiczny. Dodatkowo dołączanie żelbetu do bloczków jest trudne, bo wiąże się z cięciem betonu komórkowego. Kto próbował ten wie, jak to cholerstwo się kruszy. Również zostałbym przy Porothermie z dociepleniem. Solidniejsze rozwiązanie,'u przy porównywalnych parametrach. Śmiem też twierdzić, że kosztowo bloczki betonowe o takim "U" będą cenowo w klasie premium. To równie dobrze można sobie zafundować Porotherm T.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 5 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  2 3 4 5  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19420 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 430

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >