z czego warto postawić dom???

« Powrót do grupy: Stawiamy ściany

Stron: 5 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4  ▸  ▸▸

25 kwietnia 2011, 10:47

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja tam lubię jak ściany oddychają! … ech, żeby jeszcze śpiewać umiały L

dawno, daaawno temu, gdzieś tu na tym forum, pewna pani napisała, że ma już dom z ceramiki i drugi z gazobetonu i teraz zaczyna budować trzeci z drewna bo tamte dwa są niezdrowe…
Taaaak, te preparaty ogniochronne i grzybobójcze są bardzo zdrowe (proponuję jedną łyżeczkę dziennie).
Gazobeton – gazuje, ceramika promieniuje to może zacznijmy budować z witamin?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

25 kwietnia 2011, 11:17

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik Dariusz_JM napisał:

teraz zaczyna budować trzeci z drewna bo tamte dwa są
niezdrowe…



Zapomniałem dopisać w tej bajce, że:
nagle jak z pod ziemi pojawiło się stado "kanadyjczyków"

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

26 kwietnia 2011, 11:15

Zgadzam sie: good 0 bad

hahahaha
no widac rosna jak grzyby po deszczu :)
powiem tak gdyby mi sprezentowano material to byn nawet z keramzytobetonu pobudowal, w momencie gdy sam musze lozyc na calosc wybieram jakosc w stosunku do ceny i sciagam bk, jezeli zdecyduje sie na dodatkowy dom to tylko z bk, a jezeli poprawiam poddasze (budynek z cegly) to i tak ciagne go do gory bk i garaz tez z niego stawiam.

drewno pozostawiam na altanke ;)

Zgłoś | Cytuj | Link

26 kwietnia 2011, 14:26

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja to sobie w ogóle nie wyobrażam jak praktyczne mogą być Kanadyjczyki, bał bym się o to, że konstrukcja nie wytrzyma większej wichury a o powodzi to już nie wspomnę, kategoryzuje go pod domek z kart, bo tak go postrzegam

Zgłoś | Cytuj | Link

27 kwietnia 2011, 19:16

Zgadzam sie: good 0 bad

Nie do końca - tak!
Budynki mają bardzo różne przeznaczenie, a ich inwestorzy - jeszcze bardziej różne oczekiwania!
W efekcie, za którymś razem może się okazać, że stawiamy coś w brew swoim zasadom, ale nie jest to pozbawione sensu.
Każdy ma swoje indywidualne oczekiwania!…
Dla mnie „kanadyjczyk” ma jedną podstawową wadę -…, że produkuje i stawia go Polak.

„Nagina” się technologię, tyko po to, żeby ją sprzedać. Nikt nie jest zainteresowany tym, żeby klient był zadowolony nawet po niedługim okresie użytkowania. Wszelkie elementy prefabrykowane w wytwórniach są produkowane przez ludzi o dość nikłych kwalifikacjach budowlanych (wręcz brzydzą się robotą w terenie) – mam tu na myśli robotników bezpośrednio-produkcyjnych.
Buble zdarzające się w prefabrykatach są takie, na jakie nie pozwoli sobie średni fachowiec, któremu „patrzy się na ręce na budowie”. Wynika to choćby z tego, że ludzie którzy powinni patrzeć na ręce na produkcji, są zajęci marketingiem i produkcją różnych nieprzydatnych papierów.
Kolejne słabe ogniwo, to montaż prefabrykatów na budowie. Styki elementów - niestety zbyt często – nie są wykonane jak potrzeba. (patrz akapit wyżej)
Ostatnie, najsłabsze ogniwo – to rękojmia za wykonane usługi. Większość „gotowców” musi mieć uprzednio przygotowane fundamenty, na które najłatwiej zgonić winę za wszystkie wady powstałe po montażu.

Podsumowując, montaż prefabrykatu na placu budowy - to LOTERIA

p.s.
Starałem się skrócić swój wywód do minimum – czytaj „między wierszami”

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

28 kwietnia 2011, 09:31

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja podtrzymuje zdanie Dariusza dokładnie tak jest! Tak jak z totolotkiem, jak dobrze trafisz to będziesz w pełni usatysfakcjonowany, jeśli trafisz na bubel to masz wyrzucone pieniądze w błoto, pamiętajcie że zawsze jest coś za coś , "Kanadyjczyki" stawiane są w naprawdę ekspresowym tempie, ale kończy się to słabą jakością domu, i to w 70 % przypadków, a to jest bardzo dużo. Ja nie zdecydował bym się na Kanadyjczyka w Polsce właśnie z tego samego powodu co Dariusz: bo budują go Polacy

Zgłoś | Cytuj | Link

28 kwietnia 2011, 21:37

Zgadzam sie: good 0 bad

Teraz jak Bob B. napisał o totolotku, to uświadomiłem sobie, że to złe porównanie.
No niestety, trzeba nazwać rzecz po imieniu - : NIECHLUJSTWO.

Szybkiemu wznoszeniu budynków, towarzyszy taka euforia, że wszyscy dookoła zapominają o detalach.
Te jednak później okazują się ważne.

Nie chcę tu „jeździć” po kanadyjczykach, bo to konstrukcja lekka i spaprać to, to trzeba wręcz chcieć.

Inne technologie prefabrykowane bywają cięższe i wywołują zjawisko gwałtownego obciążenia fundamentów.
Jeśli w tej sytuacji nastąpi jakieś przemieszczanie gruntu pod fundamentem, pojawia się praca budynku, ale ekipy montażowej już wtedy nie ma. Pozostaje tylko rozczarowanie.

Po to piszę o takich objawach, że to klient stymuluje rynkiem. W śród inwestorów obserwuję coraz liczniejszą grupę NAPALEŃCÓW, którzy chcą stawiać „na wyścigi”. Popadamy w skrajność, gwałcąc technologię budowania.
Niestety, natura jest - jaka jest i polecam się z nią pogodzić. Jeśli chcemy się wprowadzić o jedne święta wcześniej, to na następne możemy spędzać w remoncie…

Zgłoś | Cytuj | Link

29 kwietnia 2011, 18:41

Zgadzam sie: good 0 bad

to może szałas klejony żywicą?

ale ta historia z kobietą od niezdrowia mnie rozbiła doszczętnie.

A odnoszcąc się do waszych wypowiedzi powiem tyle: BK.

Zgłoś | Cytuj | Link

26 maja 2011, 10:15

Zgadzam sie: good 0 bad

Dobrym materiałem na ściany są bloczki Silka i Ytong. Na stronie Xelli są opisane poszczególne rodzaje tych bloczków.

Zgłoś | Cytuj | Link

16 czerwca 2011, 10:52

Zgadzam sie: good 0 bad

tandetna reklama z pozycji goscia - widac trzeba tak dzialac aby zareklamowac material. Wiec sie spytam czemu?
Solbet h+h termalica polbetkom i inne mniejsze tez robia bk! solbet zdecydowanie lepszy niz niedokladny ostatnio ytong :)

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 5 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Jakie kupić narzędzia? Liczba postów: 4959 Grupa: Stawiamy śc... Decydując się na zakup narzędzi i maszyn budowlanych, warto postawić na sprawdzonego dostawcę, jakim jest firma https://tarwis.pl/ . Ich oferta to nie tylko sz...
  • Farba antygrafitti do elewacji Liczba postów: 3 Grupa: Stawiamy śc... czy używaliście takiej https://farbyspecjalistyczne.pl/kategori a-produktu/beton-sciany-elewacje/antygra ffiti/ farby antygrafitti do elewacji budynku? Czy faktyc...
  • Beton architektoniczny Liczba postów: 30 Grupa: Stawiamy śc... Szanowni Państwo, Fasada wykonana z płytek klinkierowych z kolekcji Dream House lub Old Castle sprawi, że dom będzie wyglądał estetycznie, a ściany będą udekoro...
  • Jak sprawdzić gazobeton? Liczba postów: 4 Grupa: Stawiamy śc... Niestety aż tak ja się niestety na tych sprawach nie znam ale jestem zdania, że bardzo ważną kwestią jest to aby wiedzieć czy np. domy gotowe są akurat dla nas....
  • Fototapety i inne. Liczba postów: 1201 Grupa: Stawiamy śc... Decydując się na współprace ze specjalistami nie marnujecie swojego czasu oraz pieniędzy. Jeżeli szukacie inspiracji do aranżacji Waszych wnętrz, to zdecydowani...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19353 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 176

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >