Projekt domu Sosenka 3 z MG Projekt
Dodaj zdjęcie
Dodaj film
Koszty wdrożenia transformacji energetycznej w Polsce do 2030 r. to 792 mld zł
W 2023 roku moc uzyskana z odnawialnych źródeł energii na świecie wzrosła o rekordowe 473 GW, z czego aż 73% stanowiły instalacje fotowoltaiczne. Główne regiony napędzające ten wzrost to Chiny, Unia Europejska i Stany Zjednoczone, gdzie powstało 8 na 10 nowych instalacji. Tymczasem Polska, która według raportu Energy Transition Readiness Index (ETRI) z 2024 r. była najmniej przygotowana na transformację energetyczną spośród 14 badanych europejskich krajów, kończy właśnie prace nad strategią rozwoju tej branży do 2030 roku. Jak wskazują eksperci Eaton obok wyznaczania realnych i mierzalnych celów potrzebne są również konkretne środki ich realizacji, a także stawianie na elastyczność systemu energetycznego.
Polacy niezbyt chętnie zgłaszają mobbing. Pokazują to najnowsze dane Głównego Inspektoratu Pracy
W trzech kwartałach br. wpłynęło 795 skarg w kwestii podejrzeń o działania mobbingowe. To o 12,8% mniej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku, kiedy takich przypadków odnotowano 912. Tak wynika z danych Państwowej Inspekcji Pracy. Zdecydowaną większość stanowią skargi podpisane, mimo że nastąpił spadek w odniesieniu do poprzedniego roku. W omawianym okresie tego roku podjęto też 740 czynności kontrolnych. To o 12,9% mniej niż rok wcześniej, kiedy było ich 850. Spośród wszystkich złożonych skarg tylko 71 okazało się zasadnych, czyli tyle samo, ile było ich w analogicznym okresie zeszłego roku.
Dane dla rynku magazynowego w Polsce w I-III kw. 2024 r.
Polski rynek nieruchomości przemysłowych i logistycznych w pierwszych trzech kwartałach 2024 r. zachował stabilność. W analizowanym okresie oddano do użytku 2,1 mln mkw. nowej powierzchni magazynowej, co pozwoliło na wzrost całkowitych zasobów sektora do niemal 34 mln mkw. (+9% r/r). Obecnie w budowie znajduje się 1,9 mln mkw. (-22% r/r) i jest to drugi najniższy poziom aktywności deweloperskiej od początku 2018 roku. Mimo wyzwań, rynek najmu pozostał stabilny (3,8 mln mkw.), z poziomem pustostanów na koniec września br. wyniósł 8,0% (+0,3 p.p. r/r). AXI IMMO, największa polska firma doradcza na rynku nieruchomości komercyjnych prezentuje najnowszy raport „Rynek magazynowy w Polsce w I-III kw. 2024 r.”.
Jakie są perspektywy na kolejne lata dla różnych rodzajów ogrzewania?
W najnowszych zestawieniach kwartalnych kosztów ogrzewania wciąż pierwszą pozycję wśród najbardziej ekonomicznych źródeł ciepła zajmują pompy ciepła. Zapowiadane zamrożenie cen energii dla odbiorców indywidualnych w 2025 roku przyczyni się do utrzymania status quo. Jednocześnie obserwowane zmniejszenie dysproporcji ceny prądu i gazu oraz spodziewany wzrost cen paliw kopalnych skłaniają do zadania pytania o perspektywy na kolejne lata dla różnych rodzajów ogrzewania.
Aby przeglądać tę stronę, musisz się zalogować.
Społeczność budnet.pl ma już 19416 użytkowników
gości: 351