Na jakie kwestie kadrowe warto zwrócić uwagę w 2025 roku w związku z wprowadzeniem wolnej Wigilii
Uchwalona przez Sejm RP w dniu 06.12.2024 r. ustawa o zmianie ustawy o dniach wolnych od pracy oraz niektórych innych ustaw, jeżeli zostanie podpisana przez Prezydenta RP, wejdzie w życie 1 lutego 2025 r. Patrząc na przepisy tej ustawy przez pryzmat otoczenia prawnego pracodawcy, można wskazać na nieoczywiste zagadnienia, które nie wynikają wprost z tekstu ustawy.
Jakie są prognozy dla branży transportowej na 2025 rok?
Przewoźnicy i spedycje mijający rok żegnają z ulgą, choć bez widoków na szybką poprawę. Eksperci i komentatorzy są zgodni – 2025 nie przyniesie drastycznych zmian. Będzie czasem starań o utrzymanie dotychczasowej pozycji i uniknięcie strat związanych z galopującym wzrostem kosztów. Na horyzoncie pojawiła się jednak szansa na poprawę w dłuższej perspektywie, którą mogą przynieść nowe przepisy skracające terminy płatności.
Dlaczego warto zainwestować w armaturę kwasoodporną? Kluczowe zalety i zastosowania
Armatura kwasoodporna to kluczowy element wyposażenia zakładów przemysłowych. Jako wiodący producent armatury kwasoodpornej, Armapol przedstawia najważniejsze aspekty tego rozwiązania.
Rówieński Klaster Meblarski: nowe rynki i nowe możliwości
Rówieńszczyzna umacnia swoją reputację jako jeden z wiodących ośrodków przemysłu drzewnego i meblarskiego na Ukrainie. Region aktywnie wdraża nowoczesne technologie obróbki drewna, co pozwala zwiększać efektywność produkcji i jakość produktów. Dzięki lokalizacji blisko granic UE oraz bogatym zasobom drewna, region staje się coraz bardziej atrakcyjny dla zagranicznych partnerów i inwestorów. Rówieński Klaster Meblarski skupia 22 wiodące firmy z branży, w tym takie międzynarodowe marki jak Kronospan, Swisspan, Hjort Knudsen, Morgan Furniture i inne. We współpracy z projektem USAID „Konkurencyjna gospodarka Ukrainy”, klaster nadal dynamicznie się rozwija i wchodzi na nowe rynki eksportowe.
Czy wiemy, jak aktywności cyfrowe wpływają na nas i czym jest higiena cyfrowa?
Polacy średnio spędzają w internecie ponad trzy godziny dziennie. Jednocześnie, według badania na temat higieny cyfrowej, jedynie 14 proc. respondentów kontroluje swój czas ekranowy, a co piąty ogranicza liczbę powiadomień w telefonie czy komputerze. Nadmierne korzystanie z ekranów może wpływać na zaniedbywanie obowiązków i relacji z innymi, a także obniżenie nastroju i samooceny. Kampania Fundacji Orange „Nie przescrolluj życia” zwraca uwagę na potrzebę dbania o higienę cyfrową. Szczególnie okres świątecznego wypoczynku sprzyja takiej refleksji.
Aby przeglądać tę stronę, musisz się zalogować.
Społeczność budnet.pl ma już 19438 użytkowników
gości: 263