Skutecznym remedium na rosnące koszty pracy może być ulga badawczo-rozwojowa
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Sprzedano kultowy hotel Sofitel Grand Sopot
Sofitel Grand Sopot, ikona polskiego rynku hotelowego, trafił w nowe ręce. Sprzedającym był AccorInvest, właściciel grupy Orbis, a kupującym polska firma Sinfam Investments inwestująca w obiekty hotelowe, głównie z segmentu premium. Dla rynku to sygnał, że aktywizują się polscy inwestorzy i zaczynają kupować cenne aktywa. Operatorem zarządzającym hotelem pozostanie Sofitel. W procesie sprzedaży AccorInvest reprezentował zespół agencji doradczej immo lab.
Zarejestruj się i oglądaj transmisję online Forum Przedsiębiorczości 2024: Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zaprasza na PARP Forum Przedsiębiorczości, które w tym roku będzie poświęcone tematyce Funduszy Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG). Wydarzenie odbędzie się 10 grudnia w formule online i będzie na żywo transmitowane z warszawskiego studia. Weź udział w wydarzeniu i poznaj najnowsze trendy w zakresie innowacji, wsparcia finansowego dla firm, a także rozwoju polskiego ekosystemu biznesowego.
Cisza staje się coraz bardziej pożądanym luksusem podczas zakupu mieszkania
Komfort akustyczny to kluczowy warunek wysokiej jakości życia w nowoczesnych miastach. Wszechobecny hałas dotyka mieszkańców aglomeracji na wielu poziomach. Aż 71% z nich odczuwa jego negatywne skutki, w tym wzrost stresu, zmęczenie i trudności z koncentracją. Jeśli deweloperzy chcą, aby ich osiedla były prawdziwie przyjazne mieszkańcom, powinni uwzględniać potrzebę ograniczenia hałasu i projektować przestrzenie, które nie tylko spełniają funkcje mieszkalne, ale także sprzyjają zdrowiu i samopoczuciu lokatorów, tworząc oazę spokoju w miejskiej zabudowie.
Efektywne i zdrowe budynki niosą za sobą korzyści: społeczne, zdrowotne i ekonomiczne. Czym się charakteryzuje zdrowy budynek?
W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.
Aby przeglądać tę stronę, musisz się zalogować.
Społeczność budnet.pl ma już 19424 użytkowników
gości: 382