Wyszukiwarka
Data od:
Data do:
Rodzaj wydarzenia:
https://dobrymontaz.com/
Polecane wydarzenia: rozwiń

Budownictwo liderem w dziedzinie poprawy efektywności energetycznej?
Data wydarzenia:od 19.09.2014
do 19.09.2014
Zwiększenie efektywności energetycznej, udziału odnawialnych źródeł energii i zmniejszenie emisji dwutlenku węgla to priorytety europejskiej polityki klimatyczno-energetycznej, ale również nowe możliwości dla polskiego sektora budowlanego, który podobnie jak przemyśl, kryje największy potencjał dla ograniczenia zużycia energii. Zapraszamy do udziału w debacie nad perspektywami, narzędziami i wspólnymi projektami podczas konferencji „Efektywność energetyczna w budownictwie – szanse i wyzwania dla Polski”, która odbędzie się 19 września w Warszawie.

 

Budownictwo odpowiada za około 40% bezpośredniego zużycia energii, a obsługa znajdujących się w nich urządzeń elektrycznych odpowiada jedynie za 15% całości konsumpcji. Państwa członkowskie Unii Europejskiej zobowiązały się do 20% zwiększenia efektywności energetycznej do roku 2020, a także potencjalnie o 30% do roku 2030. Innowacyjność w budownictwie wymaga pracy nad szukaniem nowych rozwiązań i usprawnianiem technologii, które zagwarantują niskie zużycie energii podczas budowy, oraz eksploatacji budynku. Celem sektora jest zwiększenie efektywności, która pozwoli na poprawę konkurencyjności na rynku europejskim, ale również doprowadzi do bezpośredniego zmniejszenia zapotrzebowania na energię, zwiększając bezpieczeństwo energetyczne, a długofalowo pomagając w ograniczeniu złego wpływu na środowisko i redukcji obciążeń finansowych.

 

Podejście holistyczne do budynku, wraz z powszechnym zastosowaniem opomiarowania zużycia energii, modernizacją systemu oświetlenia, ogrzewania, chłodzenia, a także odpowiedniej termoizolacji konstrukcji jest podstawowym sposobem na znaczne oszczędności w zużyciu energii. Dodatkowo, w budynkach można zastosować zintegrowane instalacje zapewniające energię dzięki źródłom odnawialnym. 

 

Warto dodać, że w latach 2014 -2020 na modernizację energetyczną budynków mieszkalnych oraz publicznych zostanie przeznaczonych minimum 1,5 mld euro środków unijnych. Beneficjentami tych środków mają być jednostki samorządu terytorialnego, wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe.Aby uwolnić potencjał innowacji i rozwoju nowych technologii w tej dziedzinie potrzebne są odpowiednie regulacje prawne oraz wsłuchanie się przez rząd i polityków w Sejmie postulatów branży. Dlatego, między innymi o rekomendacjach dla prawodawców będzie mowa na konferencji „Efektywność energetyczna w budownictwie – szanse i wyzwania”.

 

Podczas wydarzenia zapraszamy do dyskusji nad założeniami krajowego planu zwiększenia liczby budynków o niemal zerowym zużyciu energii, znaczeniem budownictwa energooszczędnego i efektywności energetycznej dla polskiej gospodarki, jak również nowoczesnych metod rozliczania energii, jako sposobu na zwiększenie poziomu oszczędności energii.Uczestnikami konferencji będą przedstawiciele Parlamentu RP, samorządy lokalne, spółdzielnie oraz wspólnoty mieszkaniowe, jednostki administracji rządowej, organizacje pozarządowe, stowarzyszenia branżowe, przedsiębiorstwa świadczące usługi publiczne oraz działające w sektorze efektywności energetycznej.

 

Konferencja odbędzie się 19 września w centrum EXPO XXI w Warszawie podczas Międzynarodowych Targów Budowlanych i Wnętrzarskich Warsaw Build. Wydarzenie przygotowywane jest przez firmę Lentewenc (organizatora Targów) oraz przez Zieloną Stronę Mocy, która specjalizuje się w organizowaniu szkoleń tematycznych, wydarzeń biznesowych i konferencji, m.in. Polskiego Kongresu Energii Odnawialnej – Energia Jutra. Patronem honorowym wydarzenia jest Krajowa Rada Spółdzielcza oraz Mazowiecka Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa.  

 

Więcej informacji na: http://warsawbuild.energiajutra.eu/, http://warsawbuild.pl/glowna/ .

Społeczność budnet.pl ma już 19417 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 126

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >